Мінкульт готує судові позови через каплицю УПЦ МП у Києві

348
Після протестів Мінкульт взявся за скандальну каплицю УПЦ МП

У Міністерстві культури України заявили, що каплиця УПЦ МП, яку звели біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, є незаконною і готують судові позови.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

У Мінкульті каплицю УПЦ МП визнали незаконною забудовою – мало архітектурною формою, і заявили, що вона незаконно розміщена на території Національного музею історії України.

«Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей  історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ», – підкреслили у відомстві.

Також там зауважили, що відповідно до п.2.1 Статуту, НМІУ є юридичною особою, а відповідно до п.2.6 Статуту Музей має право бути позивачем у суді.

Міністерство доручило невідкладно вжити заходів по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою, зокрема, шляхом пред’явлення відповідних судових позовів.

Мінкульт братиме участь у розгляді справи та повторно надішле до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки національного значення «Місто Володимира» – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви.

Нагадаємо, 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал монастиря.

28 січня Шевченківський районний суд Києва заарештував на 2 місяці з альтернативою застави двох підозрюваних у спробі підпалити каплицю-самобуд УПЦ Московського патріархату. Як підкреслили затримані, вони намагалися привернути увагу до того, що територія Національного музею історії захоплена московськими церковниками.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв