Починати деофшоризацію потрібно з Президента, − експерт

307
Коментуючи заяву Президента України Петра Порошенка щодо початку деофшоризації, експерти наголосили, що цей процес потрібно починати саме з глави держави.

Нагадаємо, нещодавно Порошенко закликав уряд і парламент розпочати розробку законодавства щодо деофшоризації й запровадити зміни, відповідно до яких український резидент, який не сплачує податки в Україні, нестиме відповідальність за ухиляння від сплати податків.
«Поки півень не клюнув, ніхто цією темою деофшоризації в Україні й не збирався цікавитися. По-друге, деофшоризацію слід починати не з формальних документів, а з першої особи держави – його численних компаній, які він реєстрував упродовж усієї своєї бізнес-діяльності», – наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода економіст Андрій Новак.
Інший експерт, політолог Олександр Палій, дотримується протилежної думки. За його словами, ініціатива Президента пов’язана з запитом громадськості й необхідністю поповнити державний бюджет.
«Озвучені Президентом плани щодо деофшоризації є, по-перше, реакцією на несприйняття офшорів суспільством. А, по-друге, це реакція на необхідність виконання бюджету. Офшори – ніша, що дозволяла олігархам платити мінімум податків. Порошенко констатував: раніше бізнес працював так, але надалі це неприпустимо»,  зазначив Палій.

Коментарi

Коментарiв