У Держбюро розслідувань назріває конфлікт між його очільником і заступниками – нардеп

401
Найєм звернувся до міністра юстиції з вимогою відмовити у реєстрації відповідного Регламенту

Очільник Державного бюро розслідувань Роман Труба планує розширити свої повноваження, порушуючи норми закону про ДБР. Про це свідчить опублікований на сайті Кабінету Міністрів регламент реалізації повноважень директором ДБР.

Про це заявив народний депутат Мустафа Найєм, передає Українська правда.

«Судячи з тексту документа, у відомстві назріває конфлікт між його главою і заступниками. Регламент безпосередньо порушує норми закону «Про державне бюро розслідуван», надаючи голові відомства непередбачені законом повноваження і права», – стверджує нардеп.

Також він звернув увагу на те, що цей документ скорочує права заступників голови ДБР. Так, регламент усуває їх від схвалення великої кількості рішень, які потребують колективного узгодження.

«Зокрема, згідно зі статтею 12 закону про ДБР, значну частку своїх повноважень директор Бюро реалізує за погодженням із заступниками. У прийнятому регламенті ця норма порушена, і тепер в окремих випадках директор Бюро отримує право одноосібного ухвалення рішень у питаннях, які потребують колегіального узгодження», – пояснив Найєм.

За його словами, при цьому у положенні Регламенту зазначено, що заступники можуть відмовлятися погоджувати рішення очільника ДБР. Проте заступники мають на це право, коли рішення глави ДБР не відповідають нормам законів «Про запобігання корупції», «Про державну службу» і «Про очищення влади».

«Тобто, наприклад, якщо рішення глави ДБР будуть порушувати норми КПК або будь-якого іншого закону, у заступників не буде можливості відмовити в узгодженні таких рішень», – зауважив парламентар.

Крім того, він підкреслив, що у Регламенті є норма, відповідно до якої підставами для відмови погоджувати рішення не можуть бути аргументи про недоцільність або необґрунтованість схвалених главою ДБР рішень.

«І найважливіше. Регламент взагалі не регулює повноваження директора Бюро, якщо між його заступниками не досягнуто згоди. В такому випадку голові доведеться або порушити закон і узурпувати владу в ДБР, або відомство повинно бути паралізовано. Водночас дає директору відомства не передбачене законом право самостійно визначити підстави для юридичної відповідальності заступників і керівників територіальних органів ДБР», – наголосив народний обранець.

Він також додав, що звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з вимогою відмовити у реєстрації відповідного Регламенту.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв