Олександр Аронець: Про епохальний допит екс-міністра оборони

943
Блогер Олександр Аронець

Хто пропустив, вчора, як на мене, був епохальний допит екс-міністра оборони Адмірала Тенюха у справі по держзраді Януковича. Нагадаю, Тенюх очолив міністерство вже після початку активних дій московитів у Криму 27 лютого 2014 року. Подав у відставку менш як за місяць – 25 березня на засіданні ВРУ.

Отож 23 березня відбулось те саме засідання РНБО, на якому ухвалили рішення виводити залишки військ з Криму.

На тому засіданні, згідно з протоколом допиту Тенюха під час досудового слідства, він зазначив наступне: «Відразу після мене виступив Полторак і дослівно сказав: «Я пропоную з гордо піднятими знаменами виводити наші частини з Криму». У відповідь Тенюх сказав, що краще застрелитись, і в такому випадку він готовий на відставку негайно». З того ж протоколу допиту ми довідались, що ініціатором виведення військ був тодішній глава адміністрації в.о. президента Турчинова Сергій Пашинський, якого і підтримав тоді присутній на засіданні РНБО тодішній в.о. керівника Нацгвардії Степан Полторак.

Після виступу Полторака Тенюх запропонував план, який полягав в тому, щоб іти на прорив в Крим. На його думку, другого шляху не було.

План Тенюха не підтримали, тому Адмірал подав у відставку 25 березня 2014 року на засіданні ВРУ.

До слова, з’явились дуже «цікаві» нові темники Банкової у вигляді коментаря їх політтехнолога Березовця, який сказав, що в здачі Криму винна Свобода і Махніцький, який видав ордер на арешт Константінова. Це нібито завадило перемовинам з кримськими сепаратистами (тобто тодішня влада намагалась домовитись з кримськими сепаратистами).

Водночас Банкова сама ж собі суперечить, адже позиція держобвинувачення у справі про держзраду Януковича полягає в тому, що захоплення Криму почалось задовго до подій Майдану. Тобто ні Махніцький, ні Свобода, ні «яструб» Тенюх не можуть бути ні причиною, ні каталізатором анексії Криму.

Джерело: Олександр Аронець

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв