Політики лише піаряться на погрозах щодо імпічменту, − експерт

206
Експерт у галузі політології та права Олександр Радчук проаналізував, як вплинув офшорний скандал на репутацію Президента України Петра Порошенка й можливість імпічменту у зв’язку з цими подіями.

«Окрім сегменту соцмереж, в Україні в цілому мляво відреагували на скандал з офшорами Президента. З іншого боку, постає цілком логічне запитання: а що можуть зробити громадяни, щоби покарати главу держави? Чи існує в українських реаліях бодай гіпотетичний інструмент для можливого позачергового висловлення недовіри Президенту? Так, існує, і про нього говорять давно: в усьому світі найменш уживаним, проте найбільш ефективним демократичним інструментом реакції на неправомірні дії Президента є ініціювання процедури імпічменту», − зазначив у статті для «Слово і діло» Радчук.
Він також нагадав, що в Україні поки жодного разу не розглядали такої можливості, тож поки політичні партії використовують погрози імпічментом лише задля власного піару. Це пов’язано з законодавством, відповідно до якого фактично неможливо законними методами вплинуть на діяльність Президента.
«Єдина можливість, яку мають українці, – сказати своє слово під час виборів. Президент – єдина посада в Україні, що за всіма формальними ознаками має реальний статус недоторканності. Втім, чи так це погано в нинішніх реаліях? І чому Петро Порошенко не використовує тему імпічменту на власну користь – з метою показати свою «інакшість» та продемонструвати щирі наміри на проведення реформ у державі?», − висловив думку експерт.
Додамо, лідери партій «Батьківщина» Юлія Тимошенко й Радикальної партії Олег Ляшко вже неодноразово погрожували Порошенку розпочати процедуру імпічменту.

Коментарi

Коментарiв