Розвідслужби США заплатили $100 тис. росіянину, який пообіцяв повернути секретну кіберзброю

863
Спецслужби США заплатили 100 тисяч доларів росіянину за обіцянку повернути кіберзброю

Спецслужби США заплатили 100 тисяч доларів громадянину Росії, який пообіцяв повернути їм викрадену при кібератаці на Агентство національної безпеки (АНБ) секретну кіберзброю.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела в американських і європейських спецслужбах. Ім’я росіянина не оприлюднюють.

Співрозмовники видання розповіли, що росіянин пов’язаний із хакерами з країн Східної Європи та представниками спецслужб в Москві. Він також хотів продати АНБ матеріал з компроматом на президента США Дональда Трампа, однак це не зацікавило американські спецслужби.

Крім того, громадянин Росії повідомив АНБ, що має інформацію про контакти Трампа і його помічників з Москвою.

За словами джерел, за свої послуги росіянин попросив 1 мільйон доларів. Першу частину цієї суми спецслужби США передали йому у вересні минулого року в одному з готелів Берліна.

«Замість вкраденого програмного забезпечення він передав АНБ неперевірену і, можливо, сфабриковану інформацію про Дональда Трампа та інших осіб, включаючи дані банківських рахунків, електронну переписку і ймовірні дані російської розвідки», – ідеться у повідомленні.

Від подальшого спілкування з російським громадянином американські спецслужби відмовилися, побоюючись розголосу. Вони також вважали, що росіянин міг працювати на спецслужби своєї країни, які і організували цю операцію, щоб спровокувати новий внутрішньополітичний конфлікт в США.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв