Кожен уряд Німеччини буде відповідальним за Голокост – Меркель

339
Меркель запевнила, що не має наміру втручатися у питання польського законодавства

Канцлер Німеччини Анґела Меркель наголосила, що відповідальність за Голокост несе Німеччина, і лише усвідомлення цього факту може бути фундаментом добрих відносин з Польщею.

Про це Меркель заявила, коментуючи зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі, передає Польське радіо.

«Як канцлер Німеччини я хочу наголосити, що це ми, Німеччина, несемо відповідальність за події, які відбулися під час Голокосту, під час Шоа в період націонал-соціалізму. Існували концентраційні табори, за які німці несуть відповідальність. Ця відповідальність надалі існує, і кожен німецький уряд буде за це відповідальний», – підкреслила політик.

Також вона запевнила, що не має наміру втручатися у питання польського законодавства. Лише з таким підходом, додала Меркель, Німеччина може формувати позитивне і спільне майбутнє з Польщею та з усією Європою і світом.

Крім того, канцлер повідомила, що наступного тижня польський прем’єр Матеуш Моравєцкій відвідає Берлін.

Нагадаємо, польські Сейм та Сенат ухвалили закон про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема. встановлено заборону на пропаганду в країні ідеології українських націоналістів. Також законом запроваджується кримінальна відповідальність за твердження про пособництво поляків нацистам у роки Другої світової війни. Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон та передав його на вивчення до Конституційного суду Польщі.

До слова, закон уже різко розкритикували у США та Ізраїлі.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв