Захід вимагатиме від України виконання «Мінська-2» – політолог

363
Кандидат політичних наук, представник «Ukrainian Politconsulting Group»

Мінські домовленості фактично визнані Заходом єдиним політико-дипломатичним методом врегулювання конфлікту на Донбасі, тому Україні буде важко зробити відкат назад. Ми фактично дали гарантію виконання своїх обов’язків. Про це розповів політичний експерт Василь Мокан.

Він прогнозує: на Україну почнеться шалений тиск, у тому числі від Заходу, якщо Росія зробить кроки щодо деескалації військового конфлікту і виконає перші два пункти «Мінська-2», які є передумовою введення миротворців. Зокрема, буде відведене озброєння, встановлено режим тиші. У такому разі, переконаний політолог, від української сторони вимагатимуть почати робити кроки в напрямку виконання політичного блоку Мінських домовленостей.

«Першим пунктом, виконання якого вимагатимуть від України, будуть зміни до Конституції – надання ОРДЛО особливого статусу, амністія бойовиків. Місцеві вибори – наступний етап після введення миротворців під їхнім патронатом. І лише тоді відновлення контролю над україно-російським кордоном. Усе це негативно сприйме частина політикуму і українців», – підкреслив фахівець у коментарі 24.

Крім того, він додав, що в України нині слабша позиція, ніж у Росії, оскільки ми не є членами Ради безпеки ООН, тому не можемо вплинути на рішення щодо миротворців. Хоча, вважає Мокан, США чітко консолідували з нами позицію, і кожній зустрічі Волкера і помічника Путіна – Суркова передує візит американського дипломата в Україну і погодження позицій.

«США зараз є нашим лобістом у переговорах з РФ, який не дасть нівелювати наші національні інтереси. Але в разі прогресу щодо миротворців ми будемо змушені піти на політичні поступки. Інакше знову буде ситуація: ні війни, ні миру. Фактично заморожений конфлікт», – наголосив експерт.

Також він висловив думку, що у перспективі Кремлю не потрібні так звані ДНР і ЛНР, оскільки це фінансовий тягар: «Зараз Росія зацікавлена, щоб спокійно провести президентські вибори, в тому числі в Криму. Путін будує образ миротворця і всіляко підтримуватиме на публіці ідею місії ООН. Та неофіційно Москва лобіює власний підхід, який неприйнятний для України. Кремль хоче максимально використати ОРДЛО, щоб змусити Україну піти на поступки, вигідні Росії. Москва хоче зробити з ОРДЛО контрольований клондайк, який би давав їй можливість контролювати зовнішню політику України».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв