Петро Олещук: Як примусити РФ реально виконувати Мінські домовленості

326
Політолог Петро Олещук

Яким чином примусити Росію до реальної участі у реалізації Мінських домовленостей зі свого боку дипломатичним шляхом.

Можна використати наступний механізм.

Як відомо, технічно та ідейно санкції «розведені» на т.зв. «Кримські» та «Донбаські». Перші – досить умовні. Другі – більш значні.

Теоретично, це повинно сприяти врегулюванню конфлікту через «поетапний вихід Росії».

На практиці це ж надає можливість Росії торгуватися за Крим через продовження війни на Донбасі.

Нещодавно в США Яценюк запропонував об’єднати всі санкції в один пакет. Як би ми до Арсенія не ставилися – думка досить здорова та своєчасна. Дивно, що її не бере на озброєння президент. Хоча, чому дивно?

Розвинути ідею можна наступним чином. США цілком можуть провести наступну комбінацію. Поставити питання руба: або Росія переходить до реальних кроків у виконанні кроків у визначений термін, або у США об’єднають санкції кримські та донбаські у один пакет, що одразу виключить всі можливості «порішати» питання Криму за рахунок Донбасу.

Впевнений, що при такій постановці питання ми будемо дуже швидко бачити ворушіння у Кремлі з цього приводу та надзвичайну активність.

Звісно, я розумію усі підводні камені цього підходу, але вважаю, що українська дипломатія мусить у будь-якому випадку ПОСТІЙНО ставити питання про об’єднання санкційних пакетів. Навіть якщо це і не спрацює як фактор дипломатичного тиску на Росію.

З точки українського та міжнародного права жодних відмінностей між кримчанами та мешканцями ОРДЛО немає. Ніде не зафіксовано, що кримчани якісь «менш цінні українці», і цей аргумент має постійно повторювати українська дипломатія.

У нас багато пишуть про віденські бали та молитовні сніданки. Мені особисто байдуже, де і у якому вигляді спілкуються наші політичні лідери з «партнерами».. Головне те, ЩО вони кажуть.

На жаль, наскільки я розумію, ЧОТИРИ РОКИ ніхто серед української еліти не зміг ЧІТКО сформулювати позицію по Криму – лише загальні фрази.

Джерело: Петро Олещук

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв