Мільярдер Сорос пояснив, чому дав гроші на кампанію проти виходу Британії з ЄС

556
Сорос укотре виступив проти виходу Великої Британії з ЄС

Американський мільярдер Джордж Сорос заявив, що буде і надалі підтримувати рух проти виходу Великої Британії з Європейського Союзу.

Після того, як у британській пресі з’явилася жорстка критика його пожертви 400 тис. фунтів ($554 тис.) на користь організації, що агітує проти Brexit, Сорос знову наголосив, що вважає референдум 2016 року великою помилкою.

У листі в газеті Mail on Sunday Сорос заявив про сподівання, що руйнівний процес виходу з ЄС може бути зупинений голосуванням у парламенті і висловив переконання, що громадська думка у Британії розвивається в правильному напрямі, передає Голос Америки.

Однак фінансист також визнає, що для зміни курсу країни потрібна не просто технічна більшість, а вияв масового переконання, «аби запевнити Європу, що відношення Британії до Європи змінилося засадничо, і що рішення заслуговує на серйозне сприйняття».

У листі він виклав аргументи на противагу звинуваченням, що його дії є іноземним втручанням «заплямованих» грошей. Найсерйознішим звинуваченням на свою адресу Сорос назвав заяви про те, що він «підриває демократію», і тому мільярдер, який мешкає переважно у США, вирішив розлого пояснити, «чому ця країна (Британія – ред.) та демократія означають для мене так багато». Він нагадує, що виростав у окупованій нацистською Німеччиною Угорщині і що йому, як і багатьом євреям у Європі, була уготована смерть, якби його батько не роздобув фальшиві документи для сім’ї.

«У 13-річному віці я зрозумів важливість того, який політичний режим перемагає», – пише Сорос.

Також він наголошує, що ще під час референдуму 2016 року відкрито виступив проти Brexit і зараз вважає вихід країни з ЄС помилкою: «Досвід показав, що референдуми часто призводять до поганих рішень. Підштовхувані недобросовісними агітаторами, люди користуються голосуванням радше для того, щоб показати своє незадоволення існуючим станом справ, а не роздумуючи про наслідки. Той факт, що справи погані, не означає, що вони не можуть стати ще гіршими. Це і сталося з Британією».

За словами Сороса, Brexit шкодить не лише Британії, але й послаблює Європу, яка втрачає здатність захищати й пропагувати демократичні цінності.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв