ВРУ ухвалила зміни до закону про трансплантацію органів

312
21 квітня цього року Верховна Рада України під час першого читання затвердила проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині».

За словами одного з авторів проекту Ольги Богомолець, затвердження закону дозволить Україні зекономити близько 320 мільйонів гривень і надати їх вітчизняним медичним установам, оскільки раніше ці кошти віддавали для лікування дітей в іноземних клініках. Документ передбачає скасування заборони на трансплантацію органів від померлого донора.
У світовій медичній практиці трансплантація від померлого донора відбувається на підставі принципів вираження волі потенційного донора. Їх поділяють на презумпцію згоди та презумпцію незгоди. У першому випадку особа за свого життя подає заяву про її небажання стати донором у разі смерті. За відсутності такої заяви вважається, що згоду стати донором надано за умовчанням. Згідно з презумпцією незгоди – навпаки, особа має документально оформити свою згоду стати донором після смерті, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
На думку авторів документа, саме нестача донорських органів є однією з основних причин низького рівня розвитку української медицини в галузі трансплантації. Зокрема, щорічно в Україні гине від 40 до 60 потенційних донорів на 1 мільйон громадян, що становить близько 3 тисяч донорів, які могли би врятувати життя для 10 тисяч хворих.

Коментарi

Коментарiв