Чи призупинить ЄС «безвіз» з Україною: думка експерта

598
Експерт переконана: безвізовому режиму з ЄС загрожує регрес у реформах

Європейський Союз може призупинити безвізовий режим із Україною. Про це розповіла політичний експерта Марія Золкіна у коментарі Слову і Ділу.

«Недаремно ЄС перед запровадженням «безвізу» з Грузією та Україною напрацював механізм призупинення. Україна була каталізатором. Фактично, через наш кейс ЄС почав переглядати механізм призупинення «безвізу», щоб його можна було зробити простішим, легшим і швидшим», – підкреслила фахівець.

Також вона нагадала, що можлива причина призупинення – регрес у тих реформах, які були здійснені в рамках виконання плану з візової лібералізації.

За словами Золкіної, поряд із суто міграційними питаннями, на яких зараз наголошують у Німеччині щодо Грузії, є інша причина, через яку можливе призупинення: «Якщо Європейська комісія в одному зі своїх звітів або за заявою одного з членів Європейської комісії вирішує, що ті реформи, які проводилися в рамках виконання плану для нас із лібералізації, згортаються».

Експерт переконана: боятися слід саме регресу у реформах. Зокрема ідеться про нові антикорупційні органи: САП, НАБУ, НАЗК, які створювалися в рамках виконання плану з візової лібералізації.

«Зараз НАБУ не може отримати додаткових повноважень, де-факто є конфлікт між ГПУ та САП, не працює НАЗК, не перевіряються доходи сотні тисяч чиновноків, до того ж, постійно відбуваються на законодавчому рівні спроби обмежити діяльність НАБУ. Наприклад, показово в нас обирали аудитора НАБУ, фактично шляхом домовленостей. Минулого року намагалися провести законопроект, який згортав повноваження НАБУ», – констатувала аналітик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв