Міністр фінансів зізнався у володінні офшорними компаніями

146
Новопризначений міністр фінансів України Олександр Данилюк додав до своєї декларації про доходи відомості про володінням двома компаніями на Кіпрі й однією − на Кайманових островах. Раніше він заперечував цю інформацію.

«Я вношу зміни до своєї декларації й хочу вибачитися перед суспільством – уся ця інформація мала бути коректно задекларована мною «з першої спроби». Я не займався бізнесом із моменту переїзду до України 2010 року, а тому не мав і не маю конфлікту інтересів під час перебування на держслужбі. Але, згідно з отриманою інформацією, я досі залишився формально директором у трьох компаніях – дві компанії на Кіпрі й одна на Кайманових островах. Вони входили до групи компаній, якою я керував як один із директорів, тобто як найманий менеджер, який діяв в інтересах інвесторів. Я дав інструкції щодо виведення мене з керівних посад і мої колишні партнери разом із юристами завершують відповідні процедури», – оголосив Данилюк 21 квітня.
Раніше глава Міністерства фінансів категорично спростовував подібну інформацію й наголошував, що він виступає проти корупції в державі. На його зізнання вже відреагували нардепи від Радикально партії. Лідер політичної сили Олег Ляшко прямо з трибуни Верховної Ради закликав Данилюка добровільно подати у відставку.
«Припертий до стінки доказами Данилюк визнав, що він є директором трьох офшорних компаній. Глава Мінфіну перебуває на державній службі працює з 2010 року, до обрання міністром фінансів він працював заступником голови АП. Упродовж 5 років він як державний службовець найвищого рангу заповнював декларації. У жодній із них за 5 років він не вказав три офшорні компанії, якими володіє. Це означає, що це не помилка. Він свідомо брехав», – зазначив очільник радикалів.

Коментарi

Коментарiв