Розвідка США прогнозує дострокові вибори в Україні

1092
Провалені реформи, корупція, погіршення стандартів життя викликають невдоволення українців

Найближчим часом в Україні є небезпека внутрішніх потрясінь, а невдоволення українців економічною ситуацією та корупцією може призвести до дострокових виборів. Про це йдеться в оприлюдненій доповіді Національної розвідки США «Оцінка загроз у світі», передає BBC.

«Незадоволення населення темпами реформ, погіршення стандартів життя, думка про те, що корупція посилюється, та загострення політичних протистоянь напередодні запланованих президентських виборів та виборів законодавчих органів у 2019 році можуть спровокувати дочасні вибори», – наголошено в документі.

 «Лідери опозиції спробують скористатися незадоволенням населення, щоб послабити президента України Петра Порошенка та владну коаліцію», – зазначають у розвідці США.

Окрім того, автори доповіді наголошують на загрозах зміни зовнішньої політики України в інтересах Росії: «В Україні зберігається небезпека внутрішніх потрясінь, які Росія може використовувати для підриву прозахідної орієнтації офіційного Києва. Ці фактори загрожуватимуть відновленню економіки України та потенційно можуть призвести до змін у її зовнішній політиці».

Вони вважають, що такий розвиток подій може «ще більше загострити напруженість між Росією і Заходом».

Розвідка США також прогнозує, що конфлікт на сході України, найімовірніше, залишиться в глухому куті із перманентним збільшенням чи зменшенням напруги.

«Росія продовжуватиме свою військову, політичну та економічну кампанію дестабілізації проти України, щоб придушити і, де можливо, розвернути зусилля Києва, спрямовані на інтеграцію до ЄС та посилення зв’язків із НАТО. Київ і далі чинитиме опір будь-яким поступкам, яких вимагає Москва, але майже напевне не зможе у 2018-му році повернути контрольовані Росією території на сході Україні», – наголошують автори доповіді.

Окрім того, як вважають у Національній розвідці США, «Росія намагатиметься підірвати єдність Заходу у збереженні санкцій проти Росії та підтримки Києва».

Також автори доповіді визнають, що Росії вдається «впоратися із санкціями на нинішньому рівні».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв