Кремль ініціював напад на військову базу з американцями у Сирії – ІноЗМІ

861
Міністр оборони США Джеймс Меттіс

Американські журналісти переконані: бій між російськими найманцями і спецпризначенцями США у ніч на 8 лютого відбувся за згоди російського керівництва.

Про це йдеться у статті Bloomberg.

Попри заяви Пентаґону та Кремля про те, що російські найманці працювали самовільно, експерти сходяться на думці, що це була цілеспрямована атака, на яку дало згоду російське керівництво.

Евелін Фаркас, колишній високопосадовець Пентаґону з питань Росії, України та Євразії у команді екс-президента США Барака Обами заявила: «Будь-які російські бойовики в Сирії, чи в Україні, працюють на російський уряд». При цьому російське керівництво було повідомлено про те, що базу контролюють сили США, оскільки це прописано у угоді про зони контролю.

Пізніше міністр оборони США Джеймс Меттіс назвав цю ситуацію заплутаною: «Не знаю, чому вони там нападали. Було відомо про присутність сил США, очевидно, росіяни знали. Ми знали, що були елементи в цій складній битві, над якими Росія не мала, скажімо так, контролю».

Як підкреслили автори статті, слова очільника Пенґагону про те, що Росія «не мала контролю» над тими, хто атакував – «шляхетна брехня», яка покликана досягти більшого суспільного блага. Оскільки якщо б Меттіс відверто звинуватив Росію у нападі на війська США, це призвело б до ескалації конфлікту.

Водночас цю заяву Меттіса розглядають як попередження Росії і можливість їй вийти з конфлікту.

Як наголошують аналітики, Росія вдалася до такого авантюрного кроку у Сирії після того, як США не зуміли зупинити Туреччину від бомбардувань своїх союзників – курдських військ. Кремль хотів піти тим же методом, сподіваючись, що США не зможуть вчасно відповісти на нього. Однак американці були готові до нападу на базу Дейр-ез-Зор.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв