Українців, які хочуть жити в Польщі, питають про ставлення до Бандери

957
У Польщі - нові правила для охочих отримати посвідку на тимчасове проживання українців

Громадян України, які мають польське коріння та хочуть отримати посвідку на постійне проживання у Польщі, запитують про їхнє ставлення до Степана Бандери та УПА. Про це повідомляє RP.pl.

Як відомо, право на отримання посвідки на проживання дає, зокрема, карта поляка – документ, що засвідчує польське коріння заявника, або представлення доказів наявності польських коренів. Саме для тих, хто подається на отримання посвідки на постійне проживання, не маючи карти поляка, діють нові правила.

Якщо аплікант вагається або недостатньо чітко висловлюється щодо цих питань, то заявка відхиляється. Цю інформацію підтвердила лідерка організації «Євромайдан Варшава» Наталія Панченко. За її словами, таким чином створюються можливості для маніпуляцій і зловживань зі сторони посадових осіб, які аналізують відповідь заявника: «Люди мають документи, що підтверджують їх походження, однак якщо вони недостатньо рішучі у своїй відповіді щодо Бандери – то тоді до побачення, Польща».

Один заявник отримав відмову, хоча його діди та батько мали польське громадянство.

Відповідаючи на запитання про своє ставлення до діяльності ОУН-УПА, він відповів: «А хіба я знаю, ніколи не був у цих зв’язках. У кожного своя правда. Кажуть, вони були в Польщі та Україні. Ніколи у це не вникав».

Інше питання стосувалося трагедії на Волині. «Я чув, та чув, що недавно вийшов фільм. Але там були замішані московити, то дійсно невідомо, хто і що зробив… Багато людей загинуло, це тільки відомо».

В адміністрації Мазовецького воєводства пояснили, що така відповідь нібито означає, що громадянин України знає про діяльність ОУН/УПА, однак він не хоче сказати нічого поганого про організацію, яка вважається героїчною в Україні, та яка призвела до трагедії у польській історії.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв