Генпрокурора позбавлять будь-якої влади, − Луценко

175
Основний кандидат на посаду глави ГПУ, лідер «Блоку Петра Порошенка» Юрій Луценко заявив, що у зв’язку з запланованими змінами до законодавства щодо системи прокуратури Генеральний прокурор буде позбавлений будь-якої влади.

Луценко анонсував, що 26 квітня 2016 року представники Генеральної прокуратури оберуть Дисциплінарно-кваліфікаційну комісію й Раду прокурорів, якій буде надано право на зняття і призначення осіб на посади у ГПУ − інформує Українська правда. 
«Найгіршим є не відмова затвердити закон, який міг зруйнувати монополію прокурорського могильника, а те, що незабаром відбудеться конференція представників прокуратури, яка має намір обрати Раду прокурорів – із числа чинних прокурорів, а також Дисциплінарно-кваліфікаційну раду, яка матиме монополію на звільнення і призначення всіх адміністративних посад», − наголосив лідер «БПП».
За його словами, після цієї конференції посада Генерального прокурора в Україні фактично буде неважливою, оскільки він не матиме колишніх повноважень. Якщо таке відбудеться, Луценко пообіцяв відмовитися від крісла глави ГПУ.
Активістка Марина Цапок, коментуючи цю ситуацію, підтримала позицію нардепа, задля призначення якого на посаду Генпрокурора Верховна Рада може змінити законодавство.
«26 квітня віддані Шокіну-Севруку люди розсядуться в крісла, з яких вирішуватимуть, кого брати на роботу і кого звільняти з органів прокуратури. Підбиратимуть людей по своїх мірилах і жоден, навіть найчесніший і найбільш незалежниший генпрокурор не зможе їм завадити. А ще вони вирішуватимуть, хто буде керувати підрозділами в ГПУ, регіональними й місцевими прокуратурами, навіть хто отримає місця заступників Генерального прокурора», − написала у своєму Facebook Цапок.

Коментарi

Коментарiв