ПАРЄ виступила проти амністії військових злочинців в Україні

264
21 квітня 2016 року Парламентська асамблея Ради Європи закликала Україну ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.

Асамблея закликає українську владу ратифікувати в найкоротші можливі терміни Римський статут, щоби Міжнародний кримінальний суд міг здійснювати ефективні розслідування конкретних випадків порушень норм міжнародного гуманітарного права під час війни в Україні, – йдеться в резолюції ПАРЄ.
Лівий берег нагадує, що Україна відмовилася від ратифікації Римського статуту, оскільки це би прирівняло умови її політичного становища на міжнародному рівні до Російської Федерації.
Представники Асамблеї також закликали українську владу прописати в законодавстві аспекти щодо визначення статусу полоненого й визнати тортури серйозним злочином.
Привести національне законодавство, в тому числі Кримінальний кодекс і Кримінальний процесуальний кодекс, у відповідність до положень міжнародного кримінального права, і, зокрема, додати статус полоненого й оголосити тортури серйозним злочином, – зазначено в документі.
Організація також наголосила на необхідності розслідування справ щодо порушення прав тих осіб, яких затримали українські спецслужби, військовослужбовці та представники добровольчих батальйонів. Відповідно до резолюції ПАРЄ, рекомендовано не амністувати осіб, причетних до військових злочинів.
Забезпечити, щоб особи, які вчинили військові злочини, не були амністовані, й упевнитися, що амністію застосовують тільки після належного розслідування і справедливого суду, – наголошено в рішення Парламентської асамблеї Ради Європи.

Коментарi

Коментарiв