Олександр Кочетков: Про головний критерій кастингу на нового президента України

425
Політолог Олександр Кочетков

ПРО ЕМОЦІЇ ТА СЦЕНАРІЇ.

Суспільна реакція безсилого обурення на останні події та дії влади цілком зрозуміла. Але з точки зору політтехнології констатую: все йде своєю чергою. Просто поле сценаріїв, за якими буде розвиватися ситуація, в черговий раз звузилося.

Молитовний сніданок у США перекреслив інфантильні очікування на те, що прилетить раптом чарівник у блакитному ООН-івському вертольоті і безкоштовно покаже нашій владі страшне кіно, від чого та негайно розбіжиться куди подалі. Ні, поки ПОП буде хоч кострубато, але виконувати «мінську змову», то Захід обмежиться лише стурбованістю з приводу всіх його авторитарних злетів.

До речі, відповідність «духу Мінська», який передбачає політичне, а не військове досягнення миру на Донбасі, є головним критерієм кастингу на нового керівника України, який уже проводить Захід серед наших політиків.

Відповідно, з подачі Заходу ЮВТ і інші рейтингові опозиціонери будуть терпляче чекати чергових парламентських і президентських виборів. Громадського ресурсу на стрімку, протягом тижня, зміну влади немає ні у кого, а затяжний протестний процес ризикує просто добити Україну, яка залишиться без економічної підтримки Заходу.

Те, що до 2019 року нинішня влада зможе серйозно зміцнитися, і для свого самозбереження піде на розрив із Заходом, який зараз її, кривлячись і затуляючи носа, але підтримує, нікого з зовнішніх партнерів не хвилює: прийде термін – будемо якось вирішувати.

Тобто, другий тур між Тимошенко і Порошенком, при всій його тривіальності, стає все більш неминучим. Але небезпечна тонкість такої схеми в тому, що новообраний керівник України не матиме реальних зобов’язань перед суспільством, яке, як ми бачимо, не здатне сформувати консолідовану позицію. А ось у запеклій боротьбі за відсотки у другому турі він ризикує прийняти непублічні зобов’язання перед політиками і великими бізнесменами, в тому числі, і тими, кого слід категорично вилучити з політичного та економічного життя.

І тоді якісна зміна ситуації в Україні знову опиниться під загрозою.

При цьому категорично не забуваємо, що Україна – країна, де можливо все. У будь-який момент!

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв