Росія хоче забрати собі мощі Ярослава Мудрого

1735
Пам’ятник Ярославу Мудрому у Києві

У Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого. Крім того, у 20016-17 роках представники цієї країни запропонували за них 2 мільйони доларів.

Про це повідомила генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська Експресу.

«Я отримала письмове свідчення від людини, яка брала участь у таких торгах у 2016-2017 роках. На зустрічі були представники Росії, а також священики храму Святої Трійці у Брукліні, де, як мені повідомили, і зберігаються мощі Ярослава Мудрого», – підкреслила вона.

Росіяни запропонували 2 мільйони доларів, однак, священикам ця сума видалася замалою.

«Іще одна причина відмови – представники духовенства побоялися це зробити, оскільки у Департамент юстиції США з України надійшов лист щодо розшуку останків нашого князя. Однак впевнена, що росіяни не полишили цю ідею. Також мені відомо, що в Росії створено спеціальну групу науковців, які досліджують усі матеріали щодо останків Ярослава Мудрого», – додала Куковальська.

Довідка. Ярослав Мудрий – Великий князь київський (1015–1018, 1019–1054). Ярослав, син Володимира Святославовича, походить із династії Рюриковичів. Прославився тим, що розгромив печенігів і назавжди відкинув їх від кордонів руських земель, відвоював у Польщі Червенські землі. Розвиваючи дипломатичні відносини, Ярослав Володимирович зміцнював міжнародні зв’язки за допомогою династичних шлюбів. Внутрішньо-політична діяльність Ярослава була спрямованою передусім на розбудову держави. Він доклав багато зусиль для її централізації, зробив спробу позбутися залежності від Візантії у церковних справах. За часів його правління Київська Русь сягнула зеніту свого розквіту і могутності, ставши в один ряд із найрозвиненішими країнами середньовічного світу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв