ГПУ закликала докорінно змінити «закон Савченко»

262
Заступник глави Генеральної прокуратури України Олег Заліско заявив, що відомство виступає за запровадження докорінних змін до так званого «закону Савченко», оскільки він є небезпечним для суспільства.

«Ухвалення Верховною Радою цього закону є дуже дискусійним і призвело до очевидних негативних результатів, що нині все ширше висвітлюють засоби масової інформації, вони ведуть до жорстокого суспільного резонансу», − наголосив Заліско.
Він також підкреслив, що реалізація цього закону дозволила достроково вийти на свободу вже тисячам небезпечних злочинців, яким інкримінували тяжкі злочини. Примітно, що дія документа не поширюється на осіб, яких ув’язнили за менш тяжкі злочини й до яких не застосували заходи тримання під вартою.
За словами представника ГПУ, станом на 15 квітня 2016 року відповідно до «закону Савченко» на свободу вийшло майже 40 тисяч ув’язнених. Зокрема, достроково звільнили одіозних колишніх чиновників Віктора Лозинського й Ігоря Зварича, одного з них було засуджено за вбивство. Заліско зазначив, що чимало осіб уже встигли скоїти нові злочини. 
Нагадаємо, у грудні минулого року Президент України Петро Порошенко підписів закон, ініційований народним депутатом Надією Савченко, що передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання. Закон зобов’язує суди зараховувати засудженим до позбавлення волі кожен день, проведений у СІЗО до винесення вироку, в якості двох днів відбуття покарання.

Коментарi

Коментарiв