ВРУ пообіцяла кардинально змінити свій регламент

287
22 квітня цього року спікер Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що протягом двох тижнів парламентарі переглянуть уже підготовлений законопроект, який передбачає зміни регламенту ВРУ.

«Уже підготовлений законопроект, що фундаментально змінює регламент роботи Верховної Ради України. Якщо всі групи і фракції, або більше, позитивно проголосують на цей законопроект, то я пропонуватиму, щоби ми невідкладно під час наступного пленарного тижня змогли змінити роботу парламенту. У тому числі, документом передбачено набагато більші дискусії з урядом. Протягом періоду, коли не буде пленарних засідань, прошу колег почитати цей законопроект, аби ми змогли зробити необхідні правки в разі виявлення недоліків», − заявив Парубій.
Нагадаємо, в березні поточного року ВРУ ухвалила рекомендації місії Європейського парламенту в Україні щодо реформування й підвищення ефективності роботи Верховної Ради. Українська правда зазначає, що низка змін будуть саме щодо регламенту.
Згідно з рекомендаціями, можливе запровадження проведення погоджувальних рад керівників парламентських фракцій, груп і комітетів у закритому для ЗМІ режимі, а також до календарного плану роботи парламенту внесуть так звані «змішані тижні», у період яких буде відведено час на пленарні засідання парламенту, роботи в комітетах, комісіях, фракціях.
Крім того, в документі запропоновано передбачити голосування за звичайні закони простою більшістю голосів народних депутатів за умови наявності кворуму. Вимога щодо абсолютної більшості голосів повинна бути збереженою для ухвалення особливих законів виняткової важливості, перелік яких повинен створять відповідно до міжнародних стандартів.

Коментарi

Коментарiв