ЄС закрив проект модернізації кордону України через втому корупцією – ІноЗМІ

417
Проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участю місцевих чиновників та підрядників

Європейський Союз закриває проект модернізації прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною.

Про це повідомляє Reuters.

Проект щодо модернізації шістьох українських КПП на східному кордоні ЄС був започаткований 2014 року і спрямований на сприяння інтеграції української економіки з країнами своїх сусідів з ЄС шляхом побудови чи модернізації контрольних пунктів на кордонах з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Планувалося, що модернізація допоможе скоротити час перетину кордону та вдосконалить митні процедури.

На кінець 2017 року жоден з шести проектів контрольно-пропускних пунктів не був завершений, хоча ЄС надавав фінансування на суму 29,2 млн. євро.

Згідно з інформацією агентства, проект закрили після низки затримок, помилок та перевитрат за участю місцевих чиновників та підрядників. Агентство посилається на внутрішню кореспонденцію уряду України та листування між Європейською комісією та українською владою.

Представник ЄС заявив виданню: «Після нашої оцінки ми зробили висновок, що проекти не можуть бути завершені вчасно. 6 проектів зараз готуються до закриття, а невикористані гроші повернуться».

Один із високопоставлених європейських дипломатів, який займається питаннями відносин з Україною, зазначив: «Існує певна втомленість в Україні. Люди розгнівані через відсутність реформ, особливо з корупцією». Але він сказав, що ЄС буде продовжувати підтримувати країну.

Державна податкова служба зазначила в своїй заяві, що серед причин таких були зміна персоналу всередині служби, а також тривалий час, необхідний для оформлення контрактів та отримання схвалення.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв