Нардепи блокують призначення Луценка на посаду Генпрокурора

273
22 квітня завершився пленарний тиждень Верховної Ради України, проте нардепи е ухвалили жодного закону, що дозволив би Юрію Луценку, який нині є основним претендентом на посаду Генерального прокурора, очолити ГПУ.

Нагадаємо, поки Луценка не можуть призначити на посаду глави Генеральної прокуратури України, оскільки він не має юридичної освіти і необхідного терміну роботи у цій структурі. 
Президент Петро Порошенко особисто вніс до парламенту один із законопроектів щодо цього питання, проте народні депутати не додали до порядку денного навіть його. Документ передбачає зміни в законодавстві щодо вимог до кандидатів на посаду Генерального прокурора.
Позафракційний депутат Юрій Дерев’янко у коментарі 24 висловив думку, що голосування за ці проекти блокують олігархи, які не можуть знайти спільної мови з главою держави.
Сам Луценко вже відмовився від посади глави ГПУ, мотивуючи це тим, що після конференції прокурорів 26 квітня Генпрокурора фактично позбавлять будь-якої влади.
«Скоро відбудеться конференція представників прокуратури, що має намір обрати Раду прокурорів із числа чинних  прокурорів, а також Дисциплінарно-кваліфікаційну раду, яка матиме монополію на звільнення і призначення всіх адміністративних посад. Бути декоративним Генпрокурором при всевладді генерального могильника, який не допустить змін – хтось на це піде? Я – ні», – наголосив народний депутат.

Коментарi

Коментарiв