Нову стратегію Путіна щодо України підтримують в Адміністрації Порошенка – експерт

1289
Політичний експерт Віктор Небоженко

Нині головна стратегія Путіна – не окупація України, а зняття потужних антиросійських настроїв у нашій державі через війну. І в цьому російський президент зустрічає розуміння Адміністрації Президента Порошенка.

Таку думку висловив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«Кремль замість того, щоб, як завжди, натиснути на економічні важелі – заборонити громадянам України приїжджати на заробітки в Росію або вплинути на нашу газотранспортну систему, ціну газу, нічого цього не робить. Для Путіна важливо вгамувати паніку антиросійських настроїв в Україні, і в нього, на жаль, це виходить», – зауважив політолог у коментарі 24.

За його словами, Кремль закриває очі на суперечності у своїй політиці. З одного боку, росЗМІ ведуть нещадну війну з Україною, а з іншого – її економічні агенти спокійно існують в Україні не стільки заради грошей, скільки для зменшення антиросійських настроїв. Однак насправді виходить так: в українській родині один син йде воювати на Донбас, а інший – заробляти гроші в РФ. Це, підкреслює Небоженко, палестинський варіант. У Палестині багато років тому склалася дивна схема: одні молоді люди виїжджають в трудову еміграцію, а частина залишається і йде на боротьбу з Ізраїлем. Але годують їх ті, хто заробляє за кордоном.

«Увесь український олігархат, хто має більше 50 мільйонів доларів статку, – це ті, хто зробив свій бізнес на газі, нафті, металі, на торгівлі з Росією. І вони не вміють діяти інакше. В Україні і Росії однаковий рівень корупції і антидемократичні способи ведення бізнесу. Український бізнес, як і російський, не може пробитися в Європу. Там немає телефонного права, хабарів і племінних відносин. Тому не дивно, що український бізнес, визнаючи те, що Росія напала на нас, заробляє в РФ», – наголошує експерт.

Він переконаний: саме антиросійські настрої в Україні не дають політиками домовитися в рамках Мінських домовленостей. Це, на його думку, означає, що і Президент Порошенко, і депутати не впливають на суспільно-політичну ситуацію в Україні.

«Президенти України і Росії можуть домовлятися між собою, відкривати фабрики, закривати, збільшувати товарообіг між країнами, але поки не досягнуто головне – зняття потужних антиросійських настроїв через російську агресію. Тому що в нас є своя ціна питання – 10 тисяч загиблих», – підсумував Небоженко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв