Роздягання жінок перед допитом Порошенка: Лутковська заявила про дискримінацію

2553
Лутковська заявила про дискримінацію у скандалі в Оболонському суді

Дії правоохоронців в Оболонському районному суді Києва скоєних 21 лютого під час допиту Президента України Петра Порошенка щодо огляду журналісток свідчать про приниження їхньої гідності, які призвели до дискримінації жінок за ознакою статі.

Про це заявила уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, передає прес-служба омбудсмена.

Нагадаємо, 21 лютого в Оболонський райсуд, де відбувалося засідання у справі про держзраду Віктора Януковича, спробувала прорватись активістка Femen. На цьому тлі поліція обшукувала усіх жінок, зокрема журналісток, які намагалися потрапити на судове засідання.

У Лутковської підкреслили, що після моніторингу ЗМІ виявили порушення прав жінок у Києві, вчинене працівниками поліції.

«Жінок зобов’язували знімати верхній одяг. При цьому, на п’ятому поверсі, де знаходився зал засідань № 15 та розглядалася вищеозначена справа, деяких жінок просили пройти зі співробітницями поліції в окрему кімнату, оголитися і продемонструвати відсутність написів на тілі», – ідеться у повідомленні.

Водночас чоловіків-відвідувачів правоохоронці просили показувати лише речі та документи.

«Дії поліції в Оболонському районному суді Києва щодо особистого огляду винятково жінок з метою виявлення на їхньому тілі написів свідчать про необґрунтоване відмінне до них ставлення, приниження їхньої гідності, які призвели до дискримінації жінок за ознакою статі», – підкреслили у Лутковської.

Окрім цього, омбудсмен направила лист до поліції з проханням забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи зі співробітниками поліції щодо необхідності дотримання принципу недискримінації у своїй роботі та проведення розслідування щодо їхніх дій.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв