Олександр Кочетков: Девальвація правди в Україні

415
Політолог Олександр Кочетков

Сергій Дацюк позначив один з основних симптомів хронічної хвороби українського суспільства – розмивання понять добра і зла. Природне одвічне запитання: що робити?

Підміна добра злом з «поясненнями», що, мовляв, це зло менше, ніж ось те (Порошенко кращий за Путіна, наприклад), тому можна вважати його добром, базується на інструменті, який я б назвав девальвацією правди. Це коли правда не є ані затребуваною, ані поважною, ані, відповідно, сильною. А брехня стає нормою, яку приймають і суспільство, і самі її носії.

Я подивився інтерв’ю Порошенка. Розумієте, він натурально вірить, що всі дні з самого початку був на Майдані. В найгарячіших точках. Одночасно. Такий собі супермен на супершвидкостях. Слідом за Президентом безбожно брехати починають всі владні функціонери. І в результаті відбувається це саме торжество зла над добром.

У нашому випадку необхідний спортивний підхід. У спорті – важливий результат. А всі ці розмови – самовіддано боролися, йшли ніс до носа, майже виграли, але судді підсуджували – волання слабаків, які програли.

До наступного туру виходить виключно переможець. І в підсумковому протоколі тільки переможець. Там не фіксується, хто був поруч з перемогою, але обставини перешкодили.

І в політиці має бути точно так само: або перемога, або поразка. Тому якщо обіцяного миру немає – це програш, і не треба про складнощі геополітики. Корупція залишається топ-проблемою – програш. Українці виїжджають, а не мігранти їдуть на заробітки до нас – програш. Зростає товарообіг і економічна залежність від агресора – програш. За чотири роки армія не отримала сучасного озброєння і методів ведення бою – програш. Але ж наша армія стала явно кращою? Так, але все одно програш, нехай і в запеклій боротьбі.

Нехай гірка, але тільки правда. І для своїх, і для чужих. І не ховатися за гібридним і псевдопатріотизмом. Готовність спиратися виключно на правду – найважливіший критерій політиків нового покоління, яких так потребує Україна.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв