Чому Кремль активізує бої на Донбасі: думка експерта

856
Експерт пояснив, чому Путін може активізувати бої на Донбасі проти України

Загострення конфлікту в Сирії, а також заяви США з вимогою до Росії відкликати війська з Донбасу і погодитися на миротворчу місію можуть мати два сценарії розвитку.

Таку думку висловив політичний експерт Сергій Постоловський у коментарі 24.

ЗМІ повідомляють, що в Сирії за останні тижні Росія зазнала великих втрат. Насамперед, це російська приватна військова компанія «Вагнер». Загалом за весь період конфлікту в Сирії загинуло 2-3 тисячі росіян. При цьому США з початку року почали активне військове втручання в ситуацію в Сирії.

«Перший сценарій – чим більше США втручатиметься в конфлікт у Сирії, тим більша ймовірність того, що Росія активізуватиме військові дії на Донбасі. Якщо ще врахувати той факт, що Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу, яким сильно не задоволена Росія. Після ескалації знову почнеться переговорний період. Це така тактика Кремля – спочатку загострювати конфлікт, а потім сідати за стіл переговорів», – підкреслив політолог.

За його словами, другий сценарій уже протилежного характеру. Росія може почати поступово виходити з Донбасу, щоб зберегти своє обличчя перед світом і внутрішнім споживачем. Але тоді Кремль вимагатиме зняття санкцій.

Фахівець переконаний: усі санкції не знімуть, але точкові – проти конкретних фізичних осіб, банків, компаній енергетичної царини – можуть пом’якшити.

«Однак швидше за все Росія активізує бойові дії на Донбасі. Для цього є кілька факторів. Це і образа Путіна за відсторонення Росії від Олімпійських ігор, і вибори президента, щоб показати, що РФ підтримує «Д/ЛНР», «наше дєло правоє». Закон про реінтеграцію, де Росію названо агресором, а ЗСУ може вести так звану оборонну війну. Тому навряд чи найближчим часом буде миротворча місія на Донбасі», – вважає Постоловський.

На його думку, ці політичні геополітичні кульбіти продовжуватимуться ще певний час. Мінімум, до того, як у Росії оберуть нового-старого президента Путіна, буде сформовано новий уряд. Тоді, стверджує експерт, можливо, буде прийнята нова доктрина щодо України і Сирії. Оскільки не виключено, що Путін замінить нинішнього міністра оборони Шойгу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв