Меджліс оголосив безвісти зниклими 20 кримських татар

211
Голова Меджлісу, народний депутат України Рефат Чубаров повідомив, що російські спецслужби затримали вже сотні кримських татар, близько 20 вважають безвісти зниклими.

«Кількість затриманих вимірюється сотнями людей, їх затримують, допитують, відпускають. Нещодавно в селищі Краснокам’янка були затримані Рефат Алімов і Арсен Джепаров. Вони поповнили ряди восьми заарештованих раніше кримських татар відповідно до подібних надуманих звинувачень. Ми вважаємо безвісти зниклими більше 20 осіб, але окупаційна влада говорить про 7-8 людей, тобто дуже велика розбіжність у цифрах. Вони вважають, що частина зниклих «зникли по своїй волі», − зазначив в інтерв’ю Апострофу Чубаров. 
Нагадаємо, нещодавно так званий прокурор анексованого Кримського півострова Наталія Поклонська ухвалила рішення про заборону Меджлісу, що є представництвом кримського татарського народу. Відповідно, ще майже 10 членів відомства не можуть у зв’язку з цією резолюцію в’їхати на територію Криму. 
Нардеп також наголосив, що на території півострова російські спецслужби продовжують здійснювати незаконні обшуки й щодня затримувати десятки осіб.
«Кожен день відбуваються облави, обшуки в будинках кримських татар, затримують десятки людей, когось залишають за ґратами, когось відпускають, хтось зникає.  Говорити про те, що це не має системного характеру щодо кримських татар, звичайно, абсолютно неправильно», − підкреслив глава Меджлісу.

Коментарi

Коментарiв