Є лише погані варіанти розв’язки ситуації на Донбасі, − експерт

301
Історик, публіцист, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак висловив думку, що війна на Донбасі триватиме ще дуже довго, оскільки подібні проблеми потрібно вирішувати відразу, чого не було зроблено.

«По-перше, що б ми не хотіли, ця війна буде на дуже довго. Вона вже перетворилася в заморожений конфлікт. Це вже погано. По-друге, чим швидше розв’язуєш конфлікт, тим більший шанс на добру розв’язку. Нині конфлікт вже наскільки затягнувся, що хорошого вирішення немає. І тому моя теза є про те, що тепер вибір між поганою розв’язкою і ще гіршою розв’язкою. Для мене зрозуміло одне, що, перш за все, людський фактор і людські втрати, людський вимір, який величезний. Чим далі війна, тим цей вимір стає більшим. І в цьому питанні не йдеться тільки про людські долі і життя, а йдеться про те, що збільшиться дистанція. Дистанція між тими людьми, які в зоні окупації, і між тими, які живуть на українському материку», − зазначив в ефірі Радіо Свобода Грицак.
Він також наголосив, що у ситуації на тимчасово окупованих територіях Донбасу немає провини України, зокрема влади. Крім того, протягом останніх 20 років Донецьк значно еволюціонував, хоча йому й не вдалося стати повністю українським.
«Ми повинні розуміти, що визначальним у цьому всьому не є ані Київ, ані Донецьк. Донбас опинився в зоні конфлікту, де головними героями є не ці міста. Ключ від розв’язки цього конфлікту лежить у кишені не в Києві, не в Донецьку і не в Луганську. Він лежить в Москві. Ми б хотіли, щоб його мала американська влада чи Європейський Союз, але це не так», − наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв