Україна повинна виплатити 4 тис. євро дівчині, яка смажила яєчню на Вічному вогні

4340
Суд зобов'язав Україну виплатити 4 тисячі євро Ганні Сіньковій за її арешт 2010 року

Європейський суд із прав людини зобов’язав Україну виплатити 4 тисячі євро Ганні Сіньковій за її арешт 2010 року. Жінку було арештовано за те, що вона смажила яєчню на Вічному вогні в Києві.

Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив 27 лютого.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Сінькова взяла участь у перформансі, під час якого кілька людей смажили яєчню та сосиски на полум’ї Вічного вогню, що на могилі Невідомого солдата у Києві. Пізніше Сінькову арештували за звинуваченням у хуліганстві. В організації, учасники якої влаштували акцію, заявляли, що пам’ятник «спалює дорогоцінний природний газ».

«Суд постановив, що держава-відповідач (Україна) має виплатити заявнику 4 тисячі євро плюс будь-які податки, які можуть підлягати відшкодуванню в якості компенсації моральної шкоди у валюті держави-відповідача», – ідеться у рішенні ЄСПЛ.

Водночас суд відхилив скаргу Сінькової за ключовими пунктами. В ЄСПЛ не побачили у справі ознаки політичного переслідування. Також зазначається, що засудження за наругу над похованням можна вважати обмеженням свободи слова. Суд підкреслив, що «вічний вогонь – це не просто газ», як на тому наполягала заявниця.

Окрім того, суд не знайшов порушень у первісному арешті Сінькової. При цьому той факт, що жінку тримали в СІЗО майже місяць після того, як термін арешту закінчився, став достатнім приводом, щоб стверджувати про порушення Європейської конвенції з прав людини.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв