Юрій Касьянов: Три причини анексії Криму

458
Волонтер Юрій Касьянов

Останніми днями згадують Крим. Як все було, з чого почалося. Чим закінчилося чотири роки тому. Кажуть про підлість путіна, нарікають на непереборні обставини і на конкретних людей. Сподіваються на західні санкції.

Насправді до анексії Криму привели три речі:

1.Злочинна державна політика України в Криму. Офіційний Київ дивився на Крим як на якусь заморську територію, мало не колонію, в якій «історично великий вплив Росії». І нічого з цим не робив. Ніяк цьому не протидіяв. Навпаки – всіляко демонстрував свою безпорадність у розв’язанні найпростіших кримських проблем.

2.Нездатність нової влади консолідувати проукраїнські сили в Криму, неготовність швидко і жорстко реагувати на російську загрозу, небажання брати на себе відповідальність. Всі боялися крові, але мала кров тоді могла запобігти і анексії півострова, і окупації Донбасу.

3.Відсутність відчайдушних, патріотично налаштованих людей на місцях. Людей, готових битися. Якби тоді, чотири роки тому, хоча б одна військова частина, один міліцейський підрозділ вступив у бій з агресором, це стало б детонатором боротьби. Здача всього і вся без бою психологічно роззброїла найсміливіших людей. Породила загальне відчуття безвиході.

Повернути Крим необхідно. Війна не закінчиться, поки над Кримом знову не підніметься український прапор. А ті політики, які не говорять про це, не мають чіткого плану повернення півострова, не заслуговують навіть найменшої уваги. І голосів виборців.

Зрозуміло, що для повернення Криму одних західних санкцій недостатньо. Це нечесно – вимагати від західних партнерів все нових санкції, а самим збільшувати товарообіг з агресором. Нечесно стежити за торговими кораблями, що пливуть до Криму, а самим гнати мільйони тонн вантажів до Російської Федерації. Нечесно лаяти якихось там російських артистів за відвідування Криму, і самим як ні в чому не бувало їздити купатися на кримське узбережжя.

Треба перш за все перестати брехати самим собі. Ніякі західні санкції Крим не повернуть. І скоро ці санкції взагалі знімуть, тому що Заходу набридло платити за нашу свободу, яка нам самим не дуже потрібна; і підривати свою економіку, коли наші олігархи роблять немаленький гешефт з олігархами Кремля.

Війна – значить війна. Щоби повернути Крим і звільнити Донбас, треба припинити всякі економічні відносини з РФ. Припинити постачати півострів електроенергією і газом. Перекрити кордон з Росією. Розірвати дипломатичні відносини. І так – припинити прокачування газу через Україну. І самим перестати купувати російський газ – будь-то безпосередньо, будь-то під виглядом «європейського».

Ну, і доведеться, звичайно, битися. А як же інакше? Інакше ніхто нічого не віддасть. Ніколи. Якщо не хочете битися, не хочете залишитися без російського газу, без російських заробітків, без кримського узбережжя – тоді просто перестаньте займатися словоблуддям, ахати і охати через втрачений Крим. Тому що вам насправді все одно. Тому що ви – боягузи, у яких хата скраю.

Джерело: Юрій Касьянов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв