Україна офіційно попередила ЄС про відмову РФ виконувати рішення про транзит газу

1063
За словами Зеркаль, дії «Газпрому» є загрозою виникнення надзвичайної ситуації у постачанні газу до України та ЄС

Україна офіційно попередила Європейський Союз про відмову Росії виконувати рішення Стокгольмського арбітражу про транзит газу.

Про це повідомила заступниця голови МЗС України Олена Зеркаль , передає Європейська правда.

За словами чиновниці, сьогоднішні дії «Газпрому» щодо невиконання своїх договірних зобов’язань та відмова виконувати рішення Стокгольмського арбітражу є загрозою виникнення надзвичайної ситуації у постачанні газу до України та ЄС.

«Газпром» укотре доводить свою недоброчесність. І, як завжди, намагається підставити Україну. Не вийде! Щойно направили ноту ЄС про застосування механізму раннього попередження кризових ситуацій в енергетиці відповідно до статті 340 та додатку 26 Угоди про Асоціацію», – підкреслила Зеркаль.

Також вона повідомила, що Україна ініціює тристоронні переговори у форматі Україна –ЄС – Росія щодо забезпечення стабільності постачання газу в Україну та ЄС.

«Історія 2009 року не повториться. Стокгольм, Угода про асоціацію та реформа ринку газу остаточно змінили парадигму відносин з РФ у газовій сфері. Шантаж більше не працює», – наголосила представниця МЗС.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв