Коболєв пропонує українцям знизити температуру в приміщеннях

1107
За словами Коболєва, ці заходи незначно вплинуть на комфорт або продуктивний процес

Очільник Національної акціонерної компаній «Нафтогаз України» Андрій Коболєв пропонує українцям знизити температуру в приміщеннях на один-два градуси для того, щоб уникнути кризової ситуації в енергетиці і не дати президенту Росії Владіміру Путіну можливості реалізувати свій план «газового шантажу».

Про це Коболєв заявив в ефірі одного з українських телеканалів.

«Газу у нас достатньо, у нас велика «підземка» (запаси в підземних сховищах газу – ред.). Проблема, яка у нас виникає, полягає в тому, що через падіння тиску на вході в систему нам дуже важко підтримувати і транзит, і внутрішнє споживання. Система зараз працює на максимальному рівні навантаження. Про що ми б пропонували подумати споживачам, – це їхня добра воля, але щоб не дати Путіну реалізувати свій план газового шантажу, є дуже простий захід – на один градус зменшити температуру вдень і на два – вночі, а підприємствам протягом двох вихідних днів не обігрівати приміщення», – зазначив він.

За його словами, ці заходи незначно вплинуть на комфорт або продуктивний процес, однак дозволять скоротити добове споживання на 8-10%.

«Цього буде достатньо, щоб повернути режим системи у комфортний і спокійний. Зараз цей режим коштує нам не тільки навантаження працівників, а й додаткових втрат газу, які також будуть передані «Газпрому» для оплати, але, з точки зору уникнення кризової ситуації і з точки зору нас, як споживачів, які вміють себе контролювати, – це був би дуже корисний захід для всієї країни», – підсумував керівник «Нафтогазу».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв