Гройсман про газовий конфлікт: У нас є план на 5 днів

388
«Газпром» вирішив не постачати газ «Нафтогазу» за контрактом і повернув отриману передоплату

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що ситуація з газопостачанням буде врегулювана протягом 5-6 днів.

Про це він розповів під час прес-конференції 2 березня.

«Ситуація є абсолютно контрольована. Жодних негативних явищ відбуватись не буде. Хоча нам потрібно було ввести раніше запланований план, який передбачає економію споживання, щоб збалансувати систему», – зазначив глава Кабміну.

«Усі технічні спеціалісти працюють. План, який був сформований на такі випадки вступив в дію. Він вступив в дію на 5 днів. Ми робимо все для того, щоб ситуацію на вівторок включно (6 березня – ред.) вивести на штатний режим», – запевнив Гройсман.

Пізніше він додав, що «ситуація на вівторок, максимум на середу буде стабілізована».

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені російським «Газпромом» обсяги газу для транзиту.

Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту.

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу».

1 березня стало відомо, що «Газпром» вирішив не постачати газ «Нафтогазу» за контрактом і повернув отриману передоплату.

2 березня очільник «Газпрому» Алєксєй Міллер заявив, що його компанія змушена негайно розпочати процедуру розірвання контрактів з «Нафтогазом» на постачання і транзит газу.

У відповідь на це Президент Петро Порошенко заявив, що контрактами між «Нафтогазом» і «Газпром» не передбачено право їх розірвання в односторонньому порядку.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв