Глава ВРУ підтримав призначення Луценка на посаду Генпрокурора

181
Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що підтримає кандидатуру глави «БПП» Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора України.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства нині Луценко не може очолити ГПУ, оскільки він не має юридичної освіти і необхідно досвіду роботи у цій структурі. Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності пропонував парламенту затвердити законопроект щодо зміни вимог до кандидатів на посаду Генерального прокурора, проте 21 квітня Верховна Рада відмовилася навіть додавати розгляд цього питання до порядку денного. Експерти стверджують, що ухвалення позитивного рішення було би «під Луценка», тобто лише заради його призначення.
За словами глави ВРУ, цей законопроект не є таким, який «ухвалюють для однієї особи». Він нагадав, що раніше парламент уніс зміни до Закону «Про прокуратуру»  відповідно до яких було скасовано норму про необхідність п’ятирічного прокурорського стажу для того, аби стати працівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
«Тому закон, який скасовує обмеження для посади Генпрокурора, має бути ухвалений, і він є правильним. Це потрібно для того, щоб у цю закостенілу систему, яка просякнута старими традиціями, прийшла людина зі сторони, з-поза системи, яка зможе розірвати ті зв’язки, які там утворилися протягом десятиліть. Прокуратура, як і суди, є найбільш корупційними у правоохоронній системі нині», − наголосив Парубій.
Крім того, він підкреслив, що в разі розгляду питання щодо призначення Луценка на посаду глави Генеральної прокуратури України, він «особисто підтримає його».
«Юрій Віталійович пройшов і Майдан, і Революцію гідності. Він відчув на собі весь каток цієї каральної системи, перебуваючи за ґратами. Він один із тих, хто дуже глибоко розуміє процеси, які відбуваються у прокуратурі, як ця система діє і як може знищувати людей. Мій голос буде за нього, тому що я переконаний, що він зможе зсередини розірвати цю закостенілу систему», − заявив глава ВРУ.

Коментарi

Коментарiв