Марина Данилюк: Увесь світ побачив – Росія ненадійна і мстива

399
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Перечитала історію газового шантажу зразка 2008 року.

Є серйозне політичне дорослішання очільників, якими б неоднозначними підкилимними джокерами вони не були.

Прем’єр із президентом не крадуть одне в одного літаки, аби швидше доїхати до резиденції Путіна аби поставити підписи під газовим контрактом.

Як політичний козир зараз грішно використовувати, хто перший умаслив Міллера. А за умовні харківські угоди в раді могли б морди голосувальникам із вулиці роз’юшити.

Ознаки дорослішання, коли «Нафтогаз» терміново підписує контракт із поляками на постачання газу на місяць.

Коли президент оперативно (за це респект і рідкісний приємний нежданчик) вийшов із поясненням, що це банальний шантаж від РФ.

Про істерику, як вижити п’ять днів у березні за температури —15? А вас влаштовували таємні контракти в обмін на поступове знищення суверенітету? Вас влаштовували прокладки з потужним політичним впливом і корупційними схемами в стилі «росукренерго»? Вас влаштовувало, що роками топи «Нафтогазу» перекачували мільярди в партійні гаманці?

Про політичні наслідки.

Це і шантаж Європи, яка балансує між бажанням побувати «Північний потік-2» і зберегти обличчя старої і справедливої демократії.

Це також додатковий мобілізуючий фактор для росіян напередодні виборів у березні 2018. Учора лякали Гамерику ядерною зброєю за санкції. Сьогодні шантажуємо Європу замерзанням через брикання України у стокгольмських арбітражах.

Це також яскраве пояснення, чому Росія завжди блокуватиме перспективні проекти в стилі поставок газу до ЄС із родовищ в Південному Парсі, що сталося із проектом катарсько-турецького газопроводу через війну в Сирію і захист Асада інтересів Росії в сфері газу)

І останнє.

Ніхто не замерзне. Холодомору не буде. Усміхаємось, одягаємо світшотікі, мислимо логічно. У Росії нема альтернатив постачання свого дуже дорогого газу, аніж через українську ГТС – це ж не валізами кокс аргентинський возити) Росія дуже ненадійний і мстивий партнер – і весь світ це побачив. Український же шлях – грамотна комунікація із панікерами серед народу і успішні позови проти «Газпрому». Пампарарамм.

Джерело: Марина Данилюк-Ярмолаєва

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв