Як і коли Саакашвілі може повернутися в Україну: думка політолога

398
За словами політолога, депортація Саакашвілі ніяк не вплинула на активність вуличних протестів

В Україні стрімко з’являється нове масове явище – різноманітність форм публічної вуличної боротьби. Цілком імовірно, що незабаром будуть студентські страйки, мікромайдани, наметові табори. І все це – різні політичні сили. Назрів комплекс вимог до влади, які вона не хоче чути. Таку думку висловив директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

Як зауважив експерт, депортація Саакашвілі ніяк не вплинула на активність вуличних протестів.

«Адміністрації Президента здається, що якщо прибрати з України всіх з грузинським прізвищем, то все розсмокчеться. Неправильно. Завжди будуть свої активісти. Саакашвілі – не герой України, але один з тих, хто відкрито лає владу і говорить те, що повинні говорити самі українці. І за ним ідуть наші громадяни. Це незвично», – наголосив політолог у коментарі 24.

За його словами, активність протестних акцій може зійти нанівець, однак наступного погожого дня на вулиці може знову вийти 10 тисяч людей.  У такому разі уже можливий непередбачуваний розвиток подій і загострення, оскільки влада робитиме все, щоб очистити центр Києва від протестувальників.

Фахівець переконаний: це виклик Порошенку, який не контролює центр столиці, всю столицю, відповідно Україну, і виклик його особистій владі.

Водночас, стверджує Небоженко, Саакашвілі і далі впливає на свою політичну силу в Україні. Більше того, він може повернутися в Україну, причому є різні варіанти: «Саакашвілі може приїхати в Україну різними способами. Може знову прорвати кордон, або приїхати як представник ЄС по боротьбі з корупцією. Завтра раптом виявиться, що Голландія надсилає його в Україну послом. Або крайній варіант – США терміново дають йому пуерто-ріканське громадянство, і він приїжджає в Україну з метою фінансових розслідувань. Тобто, у нього може з’явитися міжнародна можливість приїхати до Києва. І тоді Саакашвілі приїде рекламувати себе».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв