Українська корупція викликала в мене шок, − представник ООН

223
Директор Представництва Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстра зазначив, що шок у нього викликає українська корупція й реакція людей на те, як він добирається на роботу велосипедом 45 хвилин.

В інтерв’ю для PLATFORMA Хімстра, який очолює представництво Програми ООН в Україні з літа 2015 року, назвав основні напрями діяльності, проекти й досягнення організації в державі.
«Перший напрям зосереджений на Сході України – це програма відновлення двох областей, що найбільше постраждали. Другий – це підтримка демократичного розвитку, якою ООН опікується вже довгі роки. В цьому питанні йдеться про боротьбу з корупцією, підтримку недержавних організацій. Третій напрям – це екологія й енергоефективність. Україна виглядає дуже зеленою державою, проте лише виглядає. Насправді ж ми знаємо, що у вашої держави серйозні проблеми з забрудненням навколишнього середовища», – наголосив дипломат.
За його словами, українська влада не звертає уваги на унікальний потенціал держави у галузі альтернативної енергії, оскільки вся увага зосереджена на питаннях щодо корупції і реформ.
«Щодо співпраці влади з нашим Представництвом і влади в цілому, в Україні формально є всі необхідні інституції. Питання не в їх відсутності, а в їх функціонуванні. Дуже важливо, аби парламент почав враховувати інтереси населення, а не інтереси олігархів. Тим часом варто зосередитися не на управлінні, а на політиці. На жаль, у вас відволікаються на зовсім інші речі», – зазначив Хімстра.
Також представник ООН розповів, як щодня дістається на роботу велосипедом і закликав це робити всіх пасажирів.
«На більшості доріг треба старатися, аби не влетіти в якусь яму. Нещодавно по дорозі додому я зустрів двох велосипедистів, більше поки не було. Є дві сторони медалі: чим більше на вулицях велосипедистів, тім більше влада думатиме про інфраструктуру. До того ж, автомобілісти нарешті почнуть це нормально сприймати. Я з Голландії, у нас вважають нормальним їздити на роботу велосипедом. У вас це досі сприймають як щось дивне», – підсумував високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв