Проти ректорки університету Богомольця відкрили кілька кримінальних проваджень

301
Проти Катерини Амосової відкрито кілька кримінальних проваджень

У 2015-2016 роках проти відстороненої ректорки медуніверситету Богомольця Катерини Амосової відкрили кілька кримінальних проваджень у зв’язку зі зловживанням службовим становищем, завищенням вартості будівельних робіт і незаконним завищенням надбавок і премій.

Про це у колонці для УП.Життя пише член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова.

2015 року проти Амосової та її чоловіка Володимира Мішалова, який очолює кафедру хірургії в університеті дружини, відкрили кримінальне провадження за статею про зловживання службовим становищем. Мовляв, клінічні випробування, які проводять у робочий час із залученням ресурсів і викладачів медвишу, приносили доходи не самому університету, а сім’ї ректорки.

В одному з проваджень фігурують 10 фармацевтичних компаній, від яких у 2014-2017 роках подружжя отримувало гроші, що, відповідно до судової ухвали, у декілька разів перевищують суми коштів, що отримує університет. Слідство триває уже 2 роки.

Устінова також зазначає, що Катерина Амосова виписувала сама собі премії у загальному розмірі майже 160% надбавки до зарплати та отримувала декілька окладів одночасно – від сумісництва посад у власному ВНЗ.

За словами представниці ЦПК, у 2014-2015 роках ректорка сама собі встановила низку надбавок без відповідного погодження з МОЗ, а також одночасно з посадою ректора перебувала на посаді завідувача кафедри університету, що прямо суперечить закону. Це також стало підставою для початку розслідування кримінальної справи.

2016-го розпочали ще одне кримінальне провадження через завищення вартості будівельних робіт у медичному університеті на 12,6 мільйонів гривень. Тоді головним підрядником для ремонту корпусів обрали компанію ТОВ «Будівельно-проектна фірма Україна», керівником якої є Ляшук Костянтин Володимирович.

«За дивним збігом обставин людина з таким же ПІБ була помічником народного депутата Станіслава Довгого, батька одіозного екс-секретаря КМДА, а нині народного депутата з «Волі народу», Олеся Довгого», – підкреслила Устінова.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв