Спецслужби і погрози: як у Криму змушують іти на вибори президента Росії

295
Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

Окупаційна влада Криму різними методами намагається підвищити явку на виборах президента Росії, що на анексованому півострові є незаконними. До цього залучені спецслужби, які, зокрема, особливу увагу приділяють кримськотатарському електорату.

Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Окупаційна влада в Криму мобілізує все для того, щоб забезпечити високий рівень явки людей на незаконні вибори. Особлива увага приділяється кримськотатарській частині електорату, і таке відчуття, що цього разу окупанти хочуть відігратися за повну неучасть кримських татар в імітованому «референдумі» 2014 року», – зазначив Чцбаров.

Також він підкреслив, що для забезпечення явки кримських татар на дільниці для голосування підключені і російські спецслужби.

«Влада тисне на всі сегменти кримськотатарського громадського і соціального життя: викликають в ФСБ імамів, деяких з них, тих, хто демонстрував відмінність своєї позиції від позиції духовного управління мусульман Росії, акуратно попереджають, що вони можуть бути відлучені від своїх громад, і їм буде взагалі заборонено займатися релігійним просвітництвом», – додав глава Меджлісу.

За його словами, керівництво Кримського індустріально-педагогічного університету здійснило значний тиск на студентів. Так, керівники навчального закладу погрожують, що у випадку, якщо студенти «не проявлять належну суспільну активність у сенсі голосування на виборах, то їм тоді буде складно вчитися далі».

Такий же тиск відчувають вчителі, які зараз складають списки дітей та їх батьків, проводять з ними бесіди. Окрім того, у Криму вербують людей для участі у виборах і через кримськотатарських підприємців.

«Для Путіна і його оточення дуже важливо, щоб у Криму була не просто продемонстрована явка, а така явка, рівень якої був би набагато вищим, ніж у Росії, в тому числі і серед кримських татар», – підсумував політик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв