Британія публічно звинуватила Росію в отруєнні екс-шпигуна

590
Тереза Мей попросила Кремль пояснити, як військова хімічна зброя потрапила у британське графство Вілтшир

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Росія «дуже вірогідно» винна у спробі вбивства колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Про це політик заявила під час виступу перед депутатами Палати громад.

«Нині зрозуміло, що містер Скрипаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового типу, яку розробляла Росія. Вона є частиною нервово-паралітичних речовин, відомих як «Новичок», – підкреслила Мей.

«Ґрунтуючись на позитивній ідентифікації цієї хімічної речовини експертами світового рівня в оборонній науково-технічній лабораторії в Портон-Дауні, на нашому знанні, що Росія раніше виготовляла цю речовину, і досі в стані робити це, даних, що Росія здійснює спонсоровані державою вбивств. Уряд дійшов висновку, що з великою імовірністю Росія відповідальна за дії проти Сергія та Юлії Скрипалів», – зазначила прем’єрка.

Крім того, вона попросила Кремль пояснити, як військова хімічна зброя потрапила у британське графство Вілтшир. В уряду Британії дві версії: або це пряма дія російської держави, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити в руки інших людей, втративши контроль.

14 березня британський уряд детально розгляне відповідь російській державі.

«Якщо не буде достойної відповіді, ми зробимо висновки про те, що ці дії були незаконним застосуванням сили російської держави проти Об’єднаного Королівства і я повернусь сюди (у Палату громад – ред.), щоб доповісти про весь спект заходів, які ми застосуємо у відповідь», – підсумувала Мей.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв