Британія висилає понад 20 дипломатів РФ і скасовує запрошення Лаврову

414
Тереза Мей заявила, що Британія висилає понад 20 російських дипломатів

Велика Британія висилає з країни 23 російських дипломатів, оскільки уряд вважає РФ відповідальною за отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки.

Про це заявила прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час виступу у парламенті, передає Європейська правда.

«Відповідно до Віденської конвенції, ми висилаємо з країни 23 дипломатів, які були визначені як російські розвідники. Вони мають тиждень, щоб залишити країну», – зазначила Мей, нагадавши, що після вбивства Олександра Литвиненка Британія вислала чотирьох російських дипломатів.

Крім того, призупиняються усі дипломатичні контакти на високому рівні, в тому числі скасовується запрошення для очільника МЗС Росії Сєргєя Лаврова відвідати Лондон.

Прем’єрка також повідомила про запровадження посиленних перевірок у Британії приватних рейсів з РФ та заморожування російських державних активів. Вона сподівається, що ці заходи підтримають обидві партії у парламенті.

«Для цих людей або їх грошей у нашій країні немає місця», – підкреслила Мей.

До того ж, за її словами, на Чемпіонат світу з футболу до Росії не поїдуть британські урядовці або члени Королівської родини.

У Кремлі уже відреагували на цю новину. Так, посольство Росії назвало рішення Великої Британії про висилку 23 дипломатів РФ неприйнятним. Про це повідомляє ТАСС.

За інформацією видання, в посольстві також відзначили, що таке рішення – це «необґрунтований і недалекоглядний крок».

«Розглядаємо цей ворожий крок як абсолютно неприйнятний, необґрунтований і недалекоглядний. Уся відповідальність за занепад російсько-британських відносин лежить на нинішньому політичному керівництві Великої Британії», – зазначено у заяві посольства.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв