На 4-му році війни МЗС України готове розірвати угоду про дружбу з РФ

1033
МЗС України заявило про готовність розірвати угоду про дружбу з Росією

Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції та аналіз щодо призупинення або денонсації договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Російською Федерацією. Окрім того, в МЗС проводять аналіз угод в рамках СНД.

Про це заявила речниця МЗС Мар’яна Беца у коментарі Інтерфакс-Україна.

«Щодо договору: МЗС України підготувало пропозиції та аналіз щодо можливого повного або часткового припинення договору чи денонсацію. Ми підготували різні опції. Остаточне рішення буде прийматися президентом», – зазначила представниця міністерства.

За її словами, станом на сьогодні зовнішньополітичне відомство підготувало також пропозиції щодо виходу з СНД.

«Україна має на меті вийти з СНД, остаточне рішення ще не ухвалено. Нам необхідно зрозуміти, які угоди важливі для наших громадян, і ми продовжуємо цей аналіз», – пояснила Беца.

Міністр Павло Клімкін на нашому комітеті у закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента…

Опубліковано Svitlana Zalishchuk 14 березень 2018 р.

Довідка. Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією був підписаний 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною було закріплено принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв