Українські багатії купують елітну нерухомість у США задля громадянства (розслідування)

1118
Українські багатії масово купують житло у США задля громадянства

Маямі – один із найдорожчих курортів у США. Ціни на квартири тут сягають 30 мільйонів доларів. Дозволити собі тут жити може не кожен американець, однак українці купують тут нерухомість все частіше. Про це ідеться у розслідуванні Голосу Америки.

Придбати нерухомість у США, тобто стати інвестором – це один зі способів отримати право на проживання – зелену картку, і, в перспективі, американське громадянство. Мінімальна інвестиція – півмільйона доларів, папери оформлюють два-три роки.

«І коли всі документи готові, в інвестора є можливість отримати візу EB5 на основі тих 500 тисяч доларів, які він поклав на купівлю квартири. Потім, коли цей строк проходить, два-три роки, людина отримує і квартиру, і візу EB5 і після цього може отримати ґрін-карту, і через 4 роки громадянство США», – пояснила агент із нерухомості Марія Гармаш-Бакума.

«До того ж, більшість покупців нерухомості у Маямі таким чином зберігають свої гроші, зароблені деінде», – підкреслила експерт Юлія Короткова.

«У більшості випадків ці люди купують тут квартири для безпеки своїх капіталовкладень. Ви самі знаєте, яка ситуація зараз у наших країнах. Сьогодні гроші є – завтра нема. Курс долара… А тут ви купили, у вас квартира є, ніхто її не забере. Так би мовити, надійно запаркували гроші», – додала фахівець.

Елітна нерухомість у Маямі

Джерела фінансування перевіряють, однак обійти перевірки нескладно.​

«Два роки тому почали перевіряти гроші. Раніше не перевіряли, всім було байдуже. Це добре для країни, адже хтось привіз кілька мільйонів доларів – кому яке діло, і створили робочі місця. А зараз ввели новий закон, що все від мільйона-плюс – перевіряється. Але наші люди метикуваті. Багато трансакцій роблять частинами», – зауважила Короткова.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв