Олександр Солонько: Націоналісти поставили владу в дуже незручне становище

738
Політичний аналітик Олександр Солонько

Як і у випадку з торгівлею на крові, щодо «виборів» Путіна в російських установах на території України влада розуміє очевидне несприйняття цього українцями, тому змушена реагувати. Все це на фоні активної позиції націоналістичних партій та організацій різної організаційної і юридичної форми.

Оголосивши про намір блокувати голосування в дипустановах РФ на території нашої країни, націоналісти поставили владу в дуже незручне становище. Особливо на фоні наміру посилено охороняти ці установи. Поглиблює непевне становище і належна реакція Великобританія на можливу причетність росіян до отруєння на території країни. Лондон діє набагато більш рішуче і на дипломатичному фронті демонструє якість, яка виглядає дуже незручно для української дипломатії.

На цьому фоні міністр МВС Аваков вирішив спробувати перехопити ініціативу націоналістів і заявив, що не допустить голосування за Путіна на території України. Тим не менш, заходи націоналістів відбудуться так чи інакше, адже довіряти Авакову нема жодних підстав. І його прагнення зробити додатковий піар мало кого обходить.

Тим не менш, те, що влада мусить реагувати і рефлексувати дії націоналістів свідчить про те, що вона розуміє кілька принципових речей:

– націоналісти в Україні формують більш адекватний дискурс, ніж влада й націоналісти деяких країн сусідів;

– позиція і дії націоналістів є більш адекватними для ситуації протистояння з Москвою на фоні того, як правлячий клас здійснює все менш прикриту колаборацію з ворогом (політичні поступки, спільний бізнес, нарощування торгівлі тощо);

– підтримка самих націоналістів і їхніх дій в суспільстві суттєво вища, ніж той, в рівні якого нас намагається переконати правлячий клас і його обслуга.

Доволі неприємні речі для правлячого класу.

Джерело: Олександр Солонько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв