У Львові провели віче проти «виборів» президента РФ у Криму (фото)

329
Активісти провели віче щодо незаконних виборів президента Росії у Криму

18 березня у центрі Львова відбулося громадське віче «Ні – виборам в Криму!».

Відповідно до інформації УНІАН, на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку зібралося близько 100 осіб, серед яких були військовослужбовці, кримські татари, а також студенти Національного університету ім. І. Франка, де навчається чимало вимушених переселенців з Криму.

Активісти тримали державні прапори України, прапори кримських татар, а також плакати з написами: «Ні – виборам в Криму», «Студенти Франкового вишу проти путінських виборів», «Чужого не треба – свого не віддам», «Крим хоче додому», «Крим – не Кремль».

До присутніх звернувся український військовий, капітан ІІ рангу запасу військово-морських сил ЗСУ, заступник голови Спілки офіцерів України в Севастополі Тимур Баротов. «Сьогодні в Криму чиниться черговий злочин Кремля. І ми всі є його свідками. Злочин, наслідком якого стане міжнародний суд та міжнародний трибунал. Те, що ми сьогодні зібрались тут, на ще один крок наближає нас до перемоги».

У свою чергу активіст Революції гідності, колишній політв’язень, радник міністра закордонних справ України Юрій Яценко, звертаючись до учасників віче підкреслив, що головне завдання – донести до міжнародної спільноти правду про те, що Україна про Крим не забула.

«Події у Криму пов’язані з моєю особистою історією. Коли Росія окупувала Крим, прямо із номеру готелю мене забрали спецслужби окупанта лише за те, що я був активістом Майдану. Я був першим українським політв’язнем. Рік катувань, карцерів, камери-одиночки, камери із психічнохворими людьми. Однак сьогодні я з вами. Чим швидше ми зрозуміємо, що потрібно діяти раціонально, тим швидше ми врятуємо себе. Ми мусимо розуміти, що гібридна війна – це не лише військові дії, це інформаційна війна. Наше з вами завдання – донести до міжнародної спільноти правду. Україна про Крим не забула. Це наша невід’ємна частина», – наголосив Яценко.

Крім того, на завершення події учасники розгорнули кількаметровий прапор України і спільно виконали державний славень та гімн кримських татар.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв