США нарешті визнали неможливість виборів на Донбасі

212
Постійний представник США в ООН Саманта Пауер заявила, що Штати не бачать можливості проведення виборів на територіях тимчасово окупованого Донбасу.

Під час засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй Пауер зазначила, що американська влада наполягає на проведенні виборів на Донбасі відповідно до українського законодавства й міжнародних норм. За її словами, нині на Сході Україні для реалізації цього процесу немає жодних умов.
«Для проведення демократичних виборів громадяни і спостерігачі, які проводять моніторинг, потребують безпеки, щоб мати можливість переміщатися, щоб люди могли вільно висловлювати свою думку, збиратися без побоювання за своє життя. Але ті умови, що нині сформувалися на Сході України, жодним чином цим стандартам не відповідають», − наголосила представник ООН.
Вона також підкреслила, що бойовики так званих ДНР і ЛНР обмежують доступ пересування спостерігачів Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі.
«Коли Російська Федерація і підтримувані нею сепаратисти не надають доступ неупередженим спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, починаючи від Криму і закінчуючи тією територією, де впав літак MH17 – що вони там приховують? Чому їх так лякають співробітники СММ? Чому ви ускладнюєте їх переміщення? Чому ви націлюєте на них свою зброю?», − зазначила Пауер.
24 нагадує, що під час нещодавнього візиту до Києва заступника Державного секретаря США Вікторії Нуланд вона визнала важливість проведення виборів на Донбасі суто згідно з українськими нормами.

Коментарi

Коментарiв