Савченко вимагає відставки Генпрокурора (документ)

339
Савченко хоче домогтися відставки Луценка

Позафракційна народна депутатка України Надія Савченко подала дисциплінарну скаргу на Генерального прокурора України Юрія Луценка до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Крім того, вона подала скаргу на порушення присяги очільником ГПУ і Президенту України Петрові Порошенку.

Про це вона повідомила у своєму Facebook.

За її словами, будь-який прокурор (навіть без спеціальної юридичної освіти) під час виконання покладених на нього службових обов’язків є зобов’язаним дотримуватися принципу презумпції невинності.

«Якщо прокурор дозволяє собі своїми заявами визначати винність особи замість суду, він підміняє собою законний вирок суду та ставить себе над судовою гілкою влади. Відповідно, я прошу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів притягти Генерального прокурора України Луценка до дисциплінарної відповідальності», – зазначила Савченко.

Також вона підкреслила, що подала скаргу на порушення присяги з боку очільника ГПУ і Президенту України Петрові Порошенку.

«Так, Генеральний прокурор України Луценко порушив принцип презумпції невинуватості щодо мене та присягу прокурора, в якій обіцяв неухильно додержуватися Конституції та законів України, захищати права, а також свободи людини та громадянина, інтереси суспільства та держави. Відтак, у скарзі до Президента України я прошу подати до Верховної Ради письмове подання про надання згоди на звільнення Луценка з посади Генерального прокурора, за порушення присяги Прокурора; після отримання зазначеної вище згоди Верховної Ради України – звільнити Луценка з посади Генерального прокурора України», – стверджує депутатка.

Крім того, вона оприлюднила копії вищезазначених документів.

Сьогодні мною було подано дисциплінарну скаргу на Генерального прокурора України Луценка Ю.В. до…

Опубліковано Надія Савченко 19 березень 2018 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв