Рада заборонила проносити в парламент, АП і Кабмін зброю і боєприпаси

228
У ВРУ уже завтра встановлять обладнання для виконання нового закону

Верховна Рада України заборонила доступ у парламент, Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів особам зі зброєю та боєприпасами – передає УНІАН.

За закон про внесення змін до Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» (№ 8155) проголосували 263 народних депутата із 346 зареєстрованих у сесійній залі.

Документом передбачається, що до будинків, де працюють Верховна Рада, президент України, Кабінет Міністрів, а також будинків, де працюють інші органи державної влади, щодо яких здійснюється державна охорона згідно з цим законом, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю (крім осіб, які відповідно до цього закону здійснюють державну охорону відповідного будинку), а також особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами.

Військовослужбовці Управління державної охорони під час здійснення державної охорони мають право вимагати від громадян дотримання режиму, встановленого на об’єктах, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускати до будинків, де працюють парламент, президент, уряд, а також будинків, де працюють інші органи державної влади, щодо яких здійснюється державна охорона згідно з цим законом, осіб з відповідним переліком засобів та речовин.

Під час розгляду в сесійній залі з цього переліку вилучили отруйні і сильнодіючі речовини.

Законом рекомендується президенту, очільнику ВРУ, Кабінету Міністрів, голові Конституційного Суду, голові Верховного Суду видати акти щодо забезпечення правового режиму охорони будинків, де працюють відповідні органи державної влади.

Перед голосуванням спікер ВРУ Андрій Парубій повідомив: «Мені вже дали відповідь після нашої наради, що вже до завтра на кількох входах буде встановлено необхідне обладнання».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв